Matyáš, jeho babička a Cipísek

cipisekPomocníkem a společníkem pro chlapečka Matyáše je pes Cipísek, se kterým tvoří sehraný tým.

Vlastně se nejedná jen o dvojici chlapec a pes, ale nesmíme zapomenout na Matyášovu babičku, paní Romanu.

Přestože je Matyáš jenom malý kluk, už bohužel o životě ledacos ví. Narodil se s neurologickým a tělesným postižením spojeným s poruchou autistického spektra a maminka mu zemřela, když mu bylo jenom dva a půl roku na poporodní embolii u narození jeho sestřičky Káji.

Obě děti má v příbuzenské pěstounské péči jejich babička, paní Romana. Musí to pro ni být velmi náročné, starat se o malou vnučku a vnoučka, který není zdravý a navíc trpí záchvaty. Řekli byste si, že mít do toho všeho ještě doma psa…

CipísekJenomže paní Romana si všimla, že nejen že obě děti, i Cipísek na sebe velmi pozitivně reagují, ale že v přítomnosti pejska jsou Matyáškovy záchvaty mnohem mírnější.

Obrátila se tedy na nás s prosbou o výcvik šitý na míru.

Cipísek se naučí být chlapečkovi oporou, když si chce stoupnout a bude si bedlivě všímat, když si v kočárku sundá boty a ponožky, aby je mohl podávat zpátky a babička nemusela mít „oči i na zádech“, jak se říká.

Zděti a cipisek Cipíska bude neocenitelný pomocník pro Matyáška a jeho babičku, protože jim bude ulehčovat život jako jejich asistenční pes, který je bude doprovázet kamkoliv bude potřeba. Do školky, k lékařům nebo třeba na logopedii. Kdyby u Matyáška kdekoliv nastal záchvat, Cipísek může okamžitě reagovat.

A tím jeho pomoc zdaleka nekončí! K asistenčnímu výcviku připojíme i canisterapeutický tak, aby mohl Cipísek pomáhat při polohování, zahřívat a uvolňovat chlapečkovo ztuhlé svalstvo, což dává celé rodině naději, že Maty bude jednou moci chodit sám.

Cipísek tedy má svůj úkol. Jeho život má jasný cíl, bude z něj pomocník, opora, přítel a ještě navíc jeho práce přináší naději do budoucna.

A my jsme moc rádi, že k tomu všemu naším výcvikem přispějeme!

Chci podpořit jeho výcvik

Matyáškův sen podpořila Hana Hromádková a její syn Marek.

Abychom mohli dofinancovat Cipískův výcvik je třeba ještě vybrat 73 250 kč.
Odečteno k 5.7.2018

Variabilní symbol 3001

Číslo účtu 2901269102/2010

Děkujeme