Ondra, Kája a Majlo

Majlo a Ondra a KájaOndra byl veselý hravý kluk. Až na časté rýmy a záněty v uších ho nic netrápilo. Před nástupem do školy ale přestal náhle vlivem silných zánětů slyšet na jedno ucho, bohužel nevratně.

Má potíže se směrovým slyšením, rušné prostředí i sebemenší rušivé zvuky jsou pro něho velkým stresem.

Musí vynaložit velké úsilí, aby se soustředil, vše ho ruší a to je spojené i se ztrátou jistoty a sebedůvěry. Vlivem toho se přidaly i velké problémy s usínáním a poruchy spánku. Operace bohužel vzhledem k věku a nejistému výsledku není možná, navíc není hrazena zdravotní pojištovnou.

Zdravotní problémy v rodině

A jak už to často bývá, že se k neštěstí přidá další, i Ondrova tatínka zasáhly vážné zdravotní problémy – cévní mozková příhoda. Má lehkou parézu a sníženou citlivost končetin. Oba je to od sebe oddělilo od společných aktivit a táta se synem se začali sobě vzdalovat, oba pro své vlastní zdravotní problémy.

Štěstí v neštěstí

Naštěstí i v neštěstí bývá něco dobrého a tak maminka, ačkoli nikdy nechtěla psa, začala pátrat, co by Ondrovi mohlo pomoci. Tak se zrodil nápad – psí pomocník, který by Ondrovi pomohl s usínáním, zklidněním a orientací a zároveň by byl pomocníkem i pro tatínka a v případě potřeby by přivolal pomoc.

Maminka sehnala psího pomocníka

Táta i syn by tak znovu mohli trávit více času spolu bez zbytečných obav a strachu, protože by měli svého psího anděla strážného a konečně společnou aktivitu, pro kterou se oba hned nadchli.

A tak se maminka se slovy nikdy neříkej nikdy rozhodla, že pro své „dva kluky“ najde psího kamaráda, který jim se vším pomůže.

Příběh Majla

I Majlo má však svůj příběh. Majlo bydlel na dvoře u majitelů, kteří ho měli moc rádi, ale vlivem pracovních povinností a častého pobytu mimo domov na něj neměli mnoho času. Dohodli jsme se s nimi, že Majlovi pomůžeme najít nové milující pánečky, kteří se mu budou více věnovat. Při práci s ním jsme ale zjistili, že je to nesmírně šikovný a pracovitý pes s velkým citem a chutí pomáhat.

Když se s námi maminka Ondry spojila s požadavky, co by vše měl psí pomocník umět a splňovat, měli jsme jasno. Majlo byl přesně typ psa, který se pro Ondru i jeho tátu hodil. Což se potvrdilo i na prvním setkání – Majlo i Ondra jako by našli svou ztracenou polovičku, jsou si zkrátka souzeni. Maminka zamáčkla slzu a bylo rozhodnuto:).

Majlo bude pomáhat Ondrovi i tátovi

Ondra má dnes 11 let a spolu s tatínkem se na nového psího kamaráda moc těší. Majlo bude Ondrovi pomáhat s orientací venku a na dopravních komunikacích, pomůže mu snížit napětí, stres a zlepšit usínání. Bude ho doprovázet i do školy a tím mu umožní lépe se začlenit do školního kolektivu, což podpoří jeho sebevědomí. Stane se zkrátka jeho věrným společníkem, který ho bude všude doprovázet.

Tatínek díky tomu může vyrazit i s Ondrou na společné procházky přírodou. Majlo mu v případě potřeby podá upadené předměty a v případě zdravotního problému přivolá pomoc.

Přispět na asistenčního psa můžete kdykoli

Pouze vodicí pes pro nevidomé, je hrazen státem jako kompenzační pomůcka. Lidé na vozíku, neslyšící klienti nebo děti s kombinovaným postižením také mohou mít asistenčního psa, ale ten hrazený není. Ti se pak musí obracet na různá sdružení a nadace. Shánění prostředků není jednoduché. Našim klientům je pomáháme sbírat jak od firemních tak od individuálních dárců.

Přispět můžete jakoukoli částkou. Na Majla je třeba vybrat 232 900kč

Variabilní symbol: 3003

Číslo účtu: 2901269102/2010

Děkujeme