Slávka a Farel

Slávka a Farel

Jeden a půl roční královský pudl Farel právě prochází náročným výcvikem. Jeho úkolem bude 24 hodin denně pomáhat své paničce Slávce, která již od narození trpí těžkou vadou kyčelních kloubů. Po zdařilé operaci sice nezůstala odkázaná na vozík, přesto však pro ni některé úkony, které musí denně zvládat, představují nemalé potíže. Když jí byla později diagnostikována epilepsie a narkolepsie, její život se stal ještě složitějším. Nemohla sama vycházet z domova a byla závislá na doprovod rodinných příslušníků. Asistenční pes, se kterým žila několik let, jí byl pomocníkem i oporou. O svého psího parťáka nedávno přišla a život bez psa si dokáže představit jen těžko.

Pro paní Slávku je ohýbání kvůli ortopedickým potížím obtížný úkon. Farel podá jakékoliv upadené předměty a díky tomu bude panička samostatnější.

Farel bude Slávku doprovázet na každém kroku, bude se s ní pohybovat venku i v interiérech, ve známém i neznámém prostředí, v rušných ulicích měst i na venkově. Pro naši klientku je přítomnost psa v krizových situacích velmi důležitá, protože neustálá přítomnost zvířete odbourá stres a paniku. Záchvaty se totiž stresem stupňují a stávají se četnějšími. V případě záchvatu je samozřejmé, že Farel u paničky zůstane po celou dobu záchvatu.

Život s epilepsií a narkolepsií není diskutován tak, jak by si zasloužil, a dodnes není společností pochopen. Lidé se záchvaty jsou mnohdy vnímáni jako opilci nebo jako lidé pod vlivem drog.

Označený asistenční pes upozorní okolí, že doprovází osobu se zdravotním znevýhodněním a současně ohlídá svou paničku při záchvatu až do bdělého stavu.

Zbývá vybrat: 150 000 kč

Variabilní symbol 3004

Číslo účtu 2901269102/2010

Děkujeme

Slávka a Farel