Daniel a Cody

Daniel a Cody

20.7%
51 700 Kč Darováno z 250 000 Kč cílové částky
Daniel má moc rád zvířata, jeho přáním je mít pejska, který by byl jeho velký kamarád a pomáhal mu na nelehké cestě životem.
20.68% Splněno
51 700 Kč Darováno z 250 000 Kč cílové částky
2 Donors

Danielek je velký bojovník, není divu, o svůj život musel bojovat hned po předčasném porodu a potom při dalších náročných operacích v průběhu sedmi měsíční hospitalizace v nemocnici.

 

U syna došlo při narození ke krvácení do mozku, sraženina ucpala cesty mezi třetí a čtvrtou mozkovou komorou – bylo nutné zavedení nejprve portu, pak shuntu. Změnami na mozku se u Dana v sedmi měsících (krátce poté, co jej propustili z nemocnice) projevila epilepsie, jejíž projevy jsou tlumeny medikací. Po porodu byla u dítěte zjištěna ještě absence konečníku, píštěl v močových cestách a selhání funkce pravé ledviny. Syn je tedy po nefrektomii vpravo, má vesicostomii (vyvedený moč. měchýř na břišní stěnu) a neoanus – je tedy inkontinentní, nosí pleny. Trpí pravostrannou hemiparézou – podařilo se nám jej rozchodit, ale na pravou nohu napadá, pravá horní končetina slouží pouze k “dopodržení” lehčích předmětů, je bez jemné motoriky. Po hodině ergoterapie / event. canisterapie – k té se dostane velmi náhodně na ZŠ na Kociánce) je ruka volnější.

Dnes má Danielek 13 let, a i když má spoustu zdravotních omezení a problémů, tak je velmi pozitivní a snaží se usmívat na svět.

Navštěvuje ZŠ Kociánka, má individuální plán, po dvou hodinách výkonu bývá unavený, musí odpočívat…končívá většinou po 4.vyučovací hodině. Zvládne číst, psát tiskacím písmem, v matematice s pomocí počítadla sčítá a odečítá do 20, rozliší větší x menší.

V dalším rozvoji jej brzdí kombinace mentálního a tělesných postižení, nicméně jsme rádi za každý pokrok, který zatím v drobných progresích pokračuje.

 

 

Daniel vnímá velmi pozitivně kontakt se zvířaty, miluje koníky, se kterými se setkává i v rámci rehabilitací na ZŠ Kociánka.

Číslo jedna jsou pro něj hlavně psi, aktivně se je snaží při setkání iniciovat. Má potřebu se jich dotýkat, hladit je a hrát si s nimi. Také velice rád vodí psy na vodítku a mluví na ně.  Uvedené činnosti u něho vždy zanechávají pozitivní emocionální zážitky a přispívají i k svalovému uvolnění.

K dalším jeho koníčkům patří knížky – hlavně se zvířátky, listuje v nich, vnímá obrázky, naučil se získat informace z knížek s mluvícím perem. Jako každý kluk má rád auta, počítač a je rád v přírodě. Program celé rodiny je uzpůsoben postiženému synovi, snažíme se jej nevyčleňovat z dovolených a společných akcí, jejich průběh je ale samozřejmě podřízen jeho potřebám.

Chtěli bychom mu splnit přání mít svého pejska, který by byl jeho velký kamarád a který by mu pomáhal na jeho nelehké cestě životem.

Takového pejska, který by se nechal hladit a mohl tak uvolňovat jeho parézou zatuhlou pravou ručičku a celkově přispěl k rozvoji jeho motoriky. Pejska, který by včas upozornil na blížící se epileptický záchvat, pejska, který by ho stabilizoval při chůzi omezenou parézou pravé nohy a pejska, který by mu přinášel spoustu radosti a motivace do života.

 

Děkujeme

Danielek s rodinou

 


Chci podpořit jeho výcvik:

Číslo účtu: 2901269102/2010

Variabilní symbol: 3012

 

SBÍRKA PROBÍHÁ TEKÉ NA ALZA.CZ, KDE MŮŽETE PŘISPĚT NA ASISTENČNÍHO PSA PRO DANIELKA