David a Colleen

David a Colleen

0.4%
1 000 Kč Darováno z 234 300 Kč cílové částky
David by si moc přál psího kamaráda, který by upozornil na probíhající záchvat a to hlavně v noci.
0.43% Splněno
1 000 Kč Darováno z 234 300 Kč cílové částky
1 Donors

Dobrý den,

jmenuji se David. Je mi 15 let a narodil jsem se jako zdravý kluk,  naučil jsem se chodit, mluvit a běhat. Nic nenasvědčovalo tomu, že to  tak jednou nebude. Ve 3 letech do mého života vstoupila nemoc – epilepsie. Nejdříve ani lékaři nevěřili, že nějaké záchvaty mám. Pak  ale začaly záchvaty přibývat. A tak začal můj boj s touto nemocí,  střídaly se léky, diety, operace, ale nic nezabíralo. Přesto jsem chodil  do školky i do školy, kde jsem se naučil číst, psát a počítat, jezdit na kole a motokáře.

Nemoc však postupovala dál, epileptické záchvaty jsou  stále horší a horší. Dnes trpím těžkou formou farmakorezistentní  epilepsie, což znamená, že nezabírají léky a každodenní epileptické záchvaty způsobily, že postupně jsem ztratil vše, co jsem se naučil.  V současné době jsem plně odkázán na pomoc svých nejbližších.

Moc bych si přál psí kamarádku, která by upozornila mé blízké na probíhající záchvat, a to hlavně v noci a tím mi třeba i zachránila život, a zároveň by zpestřila mé všední dny.

Colleen pro mě připravují jako asistenčního psa, který mě bude ve dne i v noci hlídat, a když přijde záchvat dá vědět mé mamince. Máma tak bude víc v klidu, protože na mě už nebude sama, pečovat o mě bude společně s empatickou Colleen. Na společných procházkách nás bude veselá Colleen všude doprovázet. Její přivolání a celkově snadná ovladatelnost bude příjemná pro všechny.

 

Za finanční podporu všem dárcům děkuje David s rodinou.


Chci podpořit její výcvik:

Číslo účtu: 2901269102/2010

Variabilní symbol: 3015

 

SBÍRKA PROBÍHÁ TAKÉ NA Asistenční fenka Colleen pro Davida | Donio, KDE MŮŽETE PŘISPĚT NA ASISTENČNÍHO PSA PRO DAVIDA