Lucinka a Gita

Lucinka a Gita

0%
0 Kč Darováno z 278 541 Kč cílové částky
Životní příběh Lucinky začíná při těžkém porodu v roce 2015. Narodila se mi v termínu, avšak při velmi komplikovaném porodu. Lucinka má epilepsii, DMO a hypotonii a proto se radujeme z každých jejích pomyslných krůčků, byť jsou malé.
0.00% Splněno
0 Kč Darováno z 278 541 Kč cílové částky
0 Donors

Jmenuji se Petra Martináková a mám dvě krásné děti, dceru Zuzanu a Lucii. Do našeho života se vplížilo cosi, o čem jsem předtím měla jen mlhavé povědomí. Postižení dítěte. Životní příběh Lucinky začíná při těžkém porodu v roce 2015. Narodila se mi v termínu, avšak při velmi komplikovaném porodu, kdy mně i mé dcerce Lucince zachránili život. Lucinka má epilepsii, DMO a hypotonii a proto se radujeme z každých jejích pomyslných krůčků, byť jsou malé.

I když Lucinka ve svých 5-ti letech neumí sama chodit a mluvit, je velice vnímavá a chytrá. Po mentální stránce je naprosto zdravým dítětem. Díky tomu se učí znakovou řeč a písmena. Ano, i když neumí psát (máme velké problémy s jemnou motorikou), tak už v 5-ti letech umí celou abecedu a dokáže si přečíst jednoduchá slova. Lucinka také kromě čtení a učení (za což má zásluhu má starší dcera) miluje plavání a pobyt se zvířátky. Doma máme dva kocoury a králíka Mimi.

Že chceme mít asistenčního psa jsme si uvědomili po dokončení léčebného pobytu v Klimkovicích, kde jsme poprvé měli canisterapii. Lucinka tam úplně rozkvetla. Na každé setkání se psem Ronem se těšila. Lucinka se ve 4 letech poprvé rozešla za jednu ruku a to právě za psem Ronem.

Asistenční pes by Lucince pomáhal jak fyzicky, zvládl by jí přinést věci, na které si ukáže, tak by byl velkou psychickou podporou. Byl by jejím parťákem v dalších etapách, někdy více veselého, někdy více smutného, ale šťastného života.

Pomáhejte psím srdcem.

maminka Petra Martináková

—————————————————————————————————————————

Důvody 13ti leté sestry Zuzanky, proč by právě Lucinka měla pejska mít:

Milí přátelé, sponzoři a lidé. Protože budeme usilovat o finanční přispění na asistenčního psa, tak mě máma požádala, abych napsala část našeho příběhu.

Lucinko, když píšu tato slova, tak už mám v hlavě představu – slyším tvůj smích a štěkot psa. Proč si ho zasloužíš?

• Protože jsi statečná holka, která si už hodně prožila, ale stále jsi plná naděje a naplňuješ nás láskou a radostí.

• Protože ty si zasloužíš mít alespoň o trochu snazší život, i když si z něho hodně okusila a už víš, že nežijeme v pohádce. Pejsek by ti všechno podal a také pomohl třeba v tom, že až budeš mít záchvat, tak doběhne pro mámu.

• Protože stále hledáme nejrůznější léčby a terapie, aby ses naučila sama chodit, a mohla by sis kreslit a později i psát a pejsek by ti pomohl na tvou psychiku. Dobře vím, že i když jsi většinou smíšek, máš někdy nekontrolovatelné emoce, a často pláčeš. TY jsi trpitel.

• Když já jsem měla špatný den, byla jsi to ty, kdo mě obejmul, ačkoliv ti byly pouhé 3 roky. A obejmula jsi mě i mnohokrát potom. A já ti za to děkuji. A až se rozejdeš, tak tu budeme my, ale i pejsek, aby ses měla o koho opřít.

A proto Lucinko, proto prosím: Pomáhejte psím srdcem.

sestra Zuzana, 13 let

 


Chci podpořit její výcvik:

Číslo účtu: 2901269102/2010

Variabilní symbol: 3014