Matyáš, jeho babička a Cipísek

Matyáš, jeho babička a Cipísek

100%
0 Kč zbývá vybrat
Cipísek je chlapečkovi oporou, hlídá, co dělá a babička tak nemusí mít „oči i na zádech“.
100.00% Raised
0 Kč zbývá vybrat
3 Donors

 

Pomocníkem a společníkem pro chlapečka Matyáše je pes Leon (Cipísek), se kterým tvoří sehraný tým.

Vlastně se nejedná jen o dvojici chlapec a pes, ale nesmíme zapomenout na Matyášovu babičku, paní Romanu.

Přestože je Matyáš jenom malý kluk, už bohužel o životě ledacos ví. Narodil se s neurologickým a tělesným postižením spojeným s poruchou autistického spektra a maminka mu zemřela, když mu bylo jenom dva a půl roku na poporodní embolii při porodu jeho sestřičky Káji.

Obě děti má v příbuzenské pěstounské péči jejich babička, paní Romana. Musí to pro ni být velmi náročné, starat se o malou vnučku a vnoučka, který není zdravý a navíc trpí záchvaty. Řekli byste si, že mít do toho všeho ještě doma psa…

Jenomže paní Romana si všimla, že nejen že obě děti a Cipísek na sebe velmi pozitivně reagují, ale že v přítomnosti pejska jsou Matyáškovy záchvaty mnohem mírnější.

Obrátila se tedy na nás s prosbou o výcvik šitý na míru.

Cipísek se naučí být chlapečkovi oporou, když si chce stoupnout a bude si bedlivě všímat, když si v kočárku sundá boty a ponožky, aby je mohl podávat zpátky a babička nemusela mít „oči i na zádech“, jak se říká.
Z Cipíska bude neocenitelný pomocník pro Matyáška a jeho babičku, protože jim bude ulehčovat život jako jejich asistenční pes, který je bude doprovázet, kamkoliv bude potřeba. Do školky, k lékařům nebo třeba na logopedii. Kdyby u Matyáška kdekoliv nastal záchvat, Cipísek může okamžitě reagovat.

A tím jeho pomoc zdaleka nekončí! K asistenčnímu výcviku připojíme i canisterapeutický tak, aby mohl Cipísek pomáhat při polohování, zahřívat a uvolňovat chlapečkovo ztuhlé svalstvo, což dává celé rodině naději, že Maty bude jednou moci chodit sám.

Cipísek tedy má svůj úkol. Jeho život má jasný cíl, bude z něj pomocník, opora, přítel a ještě navíc jeho práce přináší naději do budoucna.

A my jsme moc rádi, že k tomu všemu naším výcvikem přispějeme!


Asistenční pes Cipísek pro Matyáška a jeho babičku je zaplacen. Matyáškův sen podpořili:

Dárci

Lenka Richterová, Bluecom s.r.o., Jirikovský Mojmír, Mandys Ivo Mgr, Lhotková Jitka, Dana Kurková, Korbelová Vendula, Šnejdrová Petra, Toman, Marcel, Bc Korbel Jan, Plaček Stanislav, Novotná Gabriela, IterSoft s.r.o., Patlejch Jan.

Zaměstnanci firmy acjobs

Na setkání se zaměstnanci se můžete podívat zde: https://www.facebook.com/acjobs.cz/videos/2019445488083070/

 

Hana Hromádková a její syn Marek

Na předání daru se můžete podívat zde: http://www.obrazyzivota.cz/pomahame
(Vernisáž obrazů – 14.10.2017)


Děkujeme

Matyášek s babičkou