Michaela, Ema a Majlo

Michaela, Ema a Majlo

100%
0 Kč zbývá vybrat
Majlo se stal průvodcem, kamarádem a společníkem, na kterého bude spolehnutí, ať už při chůzi v terénu, po schodech či při běžných denních úkonech.
100.00% Raised
0 Kč zbývá vybrat
5 Donors

Jmenuji se Michaela, je mi 33 let a jsem mámou devítileté dcery Emičky.

Nevím, zda za tím může být celkem komplikovaný porod, nebo to prostě „tak“ mělo být, ale postupem času, jak Ema rostla, nám došlo, že se vymyká „standardu“. Začala později lézt, první krůčky udělala v 16-ti měsících a od malinka na mě byla velmi fixovaná.„Z toho vyroste, to jí přejde, děláš z ní něco, co není“, a spoustu dalších podobných frází jsem ve svém okolí slýchala denně. Ale Emí měla zhoršenou jak jemnou tak hrubou motoriku, takže od mala cvičíme Vojtovu metodu a její fixace na mě se s věkem nezmenšuje, ba naopak sílí.

Asi ve třech letech začalo klasické kolečko lékařů – neurolog, psycholog, logoped, foniatr a první diagnóza byla vývojová dysfázie, dysartrie a dyslálie, jelikož ještě v pěti letech naší Emče skoro nikdo nerozuměl. Později Emča podstoupila další psychologické vyšetření, kde díky bohaté slovní zásobě vyloučili vývojovou dysfázii, přidali dyspraxii a další poruchy učení a vyjádřili podezření na Aspergrův syndrom.

Emča je velmi hodné dítě se srdcem na dlani, od mala miluje zvířátka a je na ní vidět, že pobyt s nimi jí ve vývoji opravdu pomáhá. Ema žije ve svém světě čím dál častěji, i přes naší snahu ukázat jí realitu, a čím je starší, tím je bázlivější. Pokud není v prostředí, které dobře zná, tak se mě křečovitě drží za ruku, změny jí často rozpláčí, jakékoliv neznámé schody, kopce či překážky Emču znejistí a bez pomoci je nezdolá. I doma ve svém pokojíčku odmítá být sama, jelikož si není „jistá“. Večer sama neusne.. Mimo jiné velmi špatně navazuje sociální kontakty s dětmi a lidmi, které dobře nezná.

Vzhledem k její lásce ke zvířátkům jsme se rozhodli jí opatřit kamaráda (pejska), který by byl průvodcem na její složité cestě. Po dlouhé úvaze a několika doporučení jsme se rozhodli pořídit do rodiny asistenčního psa.

Oslovili jsme společnost, která se zabývá výcvikem těchto psů. Proběhlo setkání s cvičitelkou a vycvičeným asistenčním psem Majlem, který na nás všechny velmi zapůsobil, nejvíce však na Emču. Přáli bychom si tohoto pejska pro Emí pořídit a jsme přesvědčeni, že by se stal jejím kamarádem, na kterého by se mohla kdykoliv spolehnout, ať už s chůzí v terénu nebo po schodech, tak k jejímu rozvoji a lepšímu navazování sociálních kontaktů. Mohla by se lépe spolehnout sama na sebe a nebyla by sama. A to si myslím, že je pro její další vývoj hodně důležité.

Během těhotenství a porodu se u mě vyskytly srdeční arytmie a když se spojily s mým nízkým tlakem, tak jsem velmi často omdlévala. Díky katetrizační ablaci, kterou jsem před pár lety podstoupila, se můj stav výrazně zlepšil, nicméně mdloby se u mě objevují pořád..
Díky výcviku, který Majlo má se cítím mnohem bezpečněji když jdeme s Emou ven, protože vím, že kdyby se mi udělalo špatně, tak Majlo okamžitě zavolá pomocí mobilní aplikace záchranu. Což je pro mě opravdu ulevující.

 

Děkujeme

Míša a Ema


Asistenční pes Majlo byl zaplacen. Jeho výcvik podpořili: