Nikola a Bruni

Nikola a Bruni

100%
254 955 Kč Darováno z 254 955 Kč cílové částky
Nikola je mladá 22 letá žena, je chytrá a bystrá. Narodila se se srdeční vadou a má režim epileptika. To jí v životě přináší mnohá omezení.
100.00% Splněno
254 955 Kč Darováno z 254 955 Kč cílové částky
1 Donors

Nikola musí dodržovat přísný denní režim, v pravidelnou dobu užívat léky, často odpočívat. Její nemoc ji upoutala na invalidní vozík, který přináší další omezení a potřeby. Cítí se často bezmocná, někdy ji přepadá také úzkost z toho, když zůstane sama doma. Uvědomuje si, že tím přináší své rodině nemalou zátěž. Naštěstí je Nikola velkou bojovnicí.

Chtěla by to rodině usnadnit a mnoho věcí si udělat sama. Například zajet  si na vozíku nakoupit, nebo autobusem dojet tam, kam potřebuje, bez  přítomnosti maminky. Protože ji také děsí být sama doma, přítomnost  asistenčního psa by tento strach zmírnil a maminka by tak mohla na  nějakou dobu odejít. Nikola by tak neměla pocit, že je opuštěná.

Rodina s Nikolou dlouze zvažovala, kdy je ten správný čas pořídit si psího  pomocníka, ať už na základě studia na speciální škole, tak ve výběru  vhodného plemene.

Po několika měsících nás Nikola znovu navštívila a rozhodla to Bruni,  kterou už jednou viděla.

Nikola i její rodiče si uvědomili, jak je Nikola s Bruní zklidněná a že to, co  cítí, když je s ní, je ohromující. Také vzhledem ke zhoršení zdravotního  stavu, bylo rozhodnuto již déle nečekat.

Bruni bude pro Nikolu velkou pomocnicí asistovnáním u vozíku, ale také  bude velkou oporou a psychickou podporou pro celkové zklidnění jako  canisterapeutický pes díky dotekům, mazlením a hlazením při nervozitě.

Bohužel stát na asistenční pejsky nepřispívá a rodina to finančně  nezvládne, proto prosí o finanční příspěvek na výcvik pejska, který dokáže Nikole pomáhat.

Za finanční podporu všem dárcům děkuje Nikola s rodinou.


Asistenční pes je zaplacen. Výcvik podpořil: