Růženka a Tamp

Růženka a Tamp

100%
0 Kč zbývá vybrat
Tampova pomoc se stala pro Růženku nepostradatelnou oporou. Tamp je věrný přítel, díky, kterému není Růženka nikdy sama.
100.00% Raised
0 Kč zbývá vybrat
3 Donors

Růženka je maminka dvou malých dětí, školačky na 1. stupni ZŠ a předškoláka.

V 18ti letech se jí stala nehoda, při které spadla hlavou na obrubník. Následně po uvolnění hematomu nastala embolie mozku. Již dvacet let je ochrnutá.

Ve třiadvaceti letech se její zdravotní stav podstatně zhoršil, obnovily se potíže a přišly nové.

Dnes, 18 let po úrazu, je Růženka na invalidním vozíku. Má atrofované svaly, silné křeče v nohou, nepostaví se, je celkově ochrnutá na levou polovinu těla. Trpí problémy s viděním a se zalehnutím ucha.

Pomáhají asistenti, které si musí platit, dále maminka, která je po infarktu a pohybuje se po bytě s chodítkem a také děti, které jsou sice ve svém věku velmi vnímavé k těmto problémům, avšak sami potřebují ještě péči.

Paní Růženka po dlouhém rozhodování a konzultacích zjistila, že právě asistenční pes by mohl být velkou pomocí do rodiny. Oslovila tedy naši výcvikovou školu se žádostí o asistenčního psa.

Vybrali jsme pro Růženku psa Tampa, který nahradí asistenci členů rodiny při upadnutí věcí v domácnosti, podávání pojmenovaných předmětů, otevírání dveří skříněk.

Dále doprovodí maminku s dětmi do školy, na nákup, kde podrží peněženku, případně tašku.

Růžence pomohou také canisterapeutické prvky, především polohování se psem na uvolnění zatuhlého svalstva a psychicky ji podpoří, když je sama.

Pes bude velkým pomocníkem pro celou rodinu a ulehčí tak spoustu situací, které jsou pro paní Růženku nyní nepřekonatelné.

Protože pes je připravován jako asistenční, nemůže paní Růženka žádat o peněžitou pomoc od Ministerstva práce a sociálních věcí, ale musí si prostředky sehnat sama nebo s naší pomocí.

Paní Růžence v její těžké životní situaci chceme pomoci i s tímto nelehkým úkolem.

Věříme, že paní Růženka najde díky svému příběhu lidi, kteří rádi pomohou a v podobě pejska Tampa jí částečně vrátí ruce i zrak.

Ale hlavně, bude to právě Tamp, kdo jí každý den bude ochotně naslouchat a plnit příkazy, které paní Růženka bude potřebovat pro svůj každodenní život.

Děkujeme
Růženka a Tamp


Asistenční pes Tamp pro Růženku je zaplacen. Růženčin sen podpořili: