Sebastien a Bella

Sebastien a Bella

32.1%
167 800 Kč zbývá vybrat
Sebík vyrůstá se svým psím kamarádem Bellou, která mu pomáhá zařadit do kolektivu i jej bude bezpečně doprovázet.
32.15% Raised
167 800 Kč zbývá vybrat
2 Donors

Jako každá máma jsem se na narození svého miminka moc těšila. Těhotenství probíhalo normálně a vše jsem si užívala. Když se ale Sebík narodil, vše se změnilo. Narodil se bez análního otvoru, a proto hned prodělal operaci, při které mu udělali vývod bokem. Sebíkovi se dařilo dobře, a tak jsme jen čekali, až povyroste, aby mohla proběhnout další operace, po které bychom se zbavili přilepených pytlíků a Sebík mohl normálně kakat. Při přípravě na operaci se ale zjistilo, že Sebík nemá správně vyvinutou průdušnici a navíc má 3 srdeční vady a srostlé 1. a 2. žebro. Operace se odložila. Srdíčko se časem zacelilo samo, ale horší je to se zúženou průdušnicí, kvůli které se nemůžeme potkávat s ostatními dětmi, aby se Sebík nenachladil nebo něco nechytil. Jak Sebík roste, ukazují se další těžkosti – epilepsie, AHDH, poruchy paměti…

Pětiletý Sebík se ale nevzdává, chodí do speciální školky, která mu moc pomáhá. Kvůli nucené ochraně jeho imunity ale není zvyklý na kolektiv a dětí se bojí. Proto jsme se rozhodli pořídit psího kamaráda. Je to fenka Bella – štěňátko, které zatím pomáhat neumí, ale už si se Sebíkem na sebe zvykají.

O spolupráci s výchovou a výcvikem jsme požádali organizaci Pomáháme psím srdcem, z.s. Fenka Bella se potřebuje naučit spoustu věcí: zastavit na kraji chodníku, aby Sebík nevběhl do silnice, chodit bezpečně mezi lidmi na ulici, umět používat eskalátory a umět se správně chovat při nákupech nebo ve zdravotnickém zařízení, na úřadu či doprovodit Sebíka do školky a později do školy. Naučit se rozpoznat přicházející záchvat a zklidňovat jeho průběh.  Bella je tu jako kamarád a „malý velký pomocník“ při Sebíkově vývoji a rozvoji nejen po psychické stránce, ale i v oblasti motoriky.

Bohužel stát na asistenční pejsky nepřispívá a my to sami finančně nezvládneme. Proto prosíme o finanční příspěvek na výcvik pejska, který dokáže Sebíkovi pomáhat.

 

Moc děkuji za sebe i za Sebíka

Maminka Tereza

 


Chci podpořit její výcvik:

Číslo účtu: 2901269102/2010

Variabilní symbol: 3017