Slávka a Farel

Slávka a Farel

1.4%
147 914 Kč zbývá vybrat
Královský pudl Farel prošel náročným výcvikem. Jeho úkolem je 24 hodin denně pomáhat své paničce Slávce.
1.39% Raised
147 914 Kč zbývá vybrat
1 Donors

Královský pudl Farel prošel náročným výcvikem. Jeho úkolem je 24 hodin denně pomáhat své paničce Slávce, která již od narození trpí těžkou vadou kyčelních kloubů. Po zdařilé operaci sice nezůstala odkázaná na vozík, přesto však pro ni některé úkony, které musí denně zvládat, představují nemalé potíže. Když jí byla později diagnostikována epilepsie a narkolepsie, její život se stal ještě složitějším. Nemohla sama vycházet z domova a byla závislá na doprovodu rodinných příslušníků. Asistenční pes, se kterým žila několik let, jí byl pomocníkem i oporou. O svého psího parťáka nedávno přišla a život bez psa si dokáže představit jen těžko.

Pro paní Slávku je ohýbání kvůli ortopedickým potížím nelehký úkon. Jak jí může asistenční pes pomoci? Farel podá jakékoliv upadlé předměty, díky čemuž bude panička samostatnější.

Farel bude Slávku doprovázet na každém kroku, bude se s ní pohybovat venku i v interiérech, ve známém i neznámém prostředí, v rušných ulicích měst i na venkově. Pro naši klientku je pomoc psa v krizových situacích velmi důležitá, protože neustálá přítomnost zvířete odbourá stres a paniku z dalších možných záchvatů. Záchvaty se totiž stresem stupňují a stávají se četnějšími. Je samozřejmé, že Farel u paničky zůstane po celou dobu záchvatu a ohlídá ji až do doby, než se jí zcela navrátí vědomí..

Život s epilepsií a narkolepsií není diskutován tak, jak by si zasloužil, a dodnes není společností pochopen. Lidé se záchvaty jsou mnohdy vnímáni jako opilci nebo jako lidé pod vlivem drog. Avšak přítomnost označeného asistenčního psa upozorní okolí, že doprovází osobu se zdravotním znevýhodněním.

Děkujeme

Staňa a Farel


Chci podpořit jeho výcvik:

Číslo účtu: 2901269102/2010 

Variabilní symbol: 3004